Најголемите светски сексуални „чуда“
Најголемите светски сексуални „чуда“
За сексот е толку многу напишано, дебатирано, испеано и истражувано така што често се поставува прашањето дали постои уште нешто што не е кажано. Но, кога станува збор за бизарностите и необичните работи во контекст на сексот, интересот повторно се враќа.
Никогаш доста од азиски сексапил: Мики Хамано покажа сè
Никогаш доста од азиски сексапил: Мики Хамано покажа сè
Азискиот шарм, сексапил и заводливост се ориентална убавина од чии раскоши тешко може да се засити човек.
Кејт, Шири и Џенуари во разголени изданија
Кејт, Шири и Џенуари во разголени изданија
Благодарение на секогаш вредниот и доследен Мr. Skin кој не пропушта можност да ги овековечи сите актерки кои било кога се раслекуваат голи пред камерите, го имаме ова видео.
Интересни факти за порно филмовите
Интересни факти за порно филмовите
Порно филмовите станаа сосема нормална појава, не само во машкиот туку и во женскиот свет.
Најголемите светски сексуални „чуда“Никогаш доста од азиски сексапил: Мики Хамано покажа сèКејт, Шири и Џенуари во разголени изданијаИнтересни факти за порно филмовите
Најново
Најкраткиот концерт на светот – траеше само една секунда
Ситуација: Одите на концерт на вашата омиена музичка група и таму ве чека „непријатно“ изненадување. Концертот трае сè на сè една секунда, ниту миг повеќе, а потоа бендот излегува од сцената. Публиката задоволна и не ги исвиркува. Тоа е дел од сценариото на групата White Stripes на нивниот таен концерт во 2007 година, концерт со кој се обиделе да влезат во Гинисовата книга на рекорди за местото “најкраткиот концерт во светот” . Но тоа не им успеа, бидејќи судиите не го признаa концертот, кој според нив е само маркетиншки трик, а не обид за симнување Гинисов рекорд.
Еволуцијата на сексапилот застапен во музичките спотови во две и пол минути
Еволуцијата на сексот во спотовите на музичките ѕвезди во последните 30 години е илустрирана во ова видео кое трае две и пол минути, врз основа на што лесно може да се процени дали нешто во три децении се променило во музичката индустрија.
Мајли Сајрус „секси нога“
Поп принцезата со проблематично однесување, чија модна комбинација одговара на нејзиниото доста слободно модно изразување е сопственичка на овие нозе кои немаат ни грам целулит. Пејачка во своите настапи не се срами да покаже голем дел од своето тело, а оваа фотографија точно покажува од каде доаѓа големата самодоверба.
Доминика Цибулкова - една од најубавите тенисерки на светот со одличен стил и вкус
Словачката тенисерка се појави на една забава во фустан кој го откриваше нејзиниот одличен изглед, во едно поинакво, секси издание. Доминика носеше фустан кој беше доста отворен и кој откри дека тенисерката под него носи само гаќички. Цибулкова важи за една од најубавите светски тенисерки, а моментално се наоѓа на 23 место на ВТА листата.
Секси Фото
Жешка девојка на жежок песок Избор за Мис Бумбум во Бразил Фото: Чистотата е половина здравје Гола фискултура Убавица во базен Убавица на кауч Стринг гаќички Природно си е природно - Надин! Гола на покрив Есенска убавица Четири другарки на плажа Гола в продавница Секси позадини 2 Убава девојка топлес на плажа Сензуална убавина Анцила Тилиа радо носи латекс Напалена домашна помошничка Природна убавина Дома на скали Екстра бикини Кукла Секси и немирни Секси позадини Секси фудбал! Девојки играат одбојка Девојки пред веб камера Еротски аеробик Аматерки: Младата Марина Секси кујна Три другарки на езеро Девојка на бензиска Природна убавица на кауч Бујно Машки ’позадини’ Секси автопортрети Снимање еротика Газиња микс Назад на училиште! Другарки на одмор Како една слободна девојка го поминува летниот одмор Славни и голи Секси момци Бегство од горештините! Шеј Лорен 33 фото (16+) Аматерки 1 Италијанската актерка Карла Вели топлес Фото: Секси шпански модели се ’жртвуваат’ за репрезентацијата
Актуелно
И бујната Коко слави Божиќ и ред други празници - на свој начин!
Познатата старлета со едни од најбујните облини и дефинитивно најславниот задник, објави фотографија на Фејсбук со која ги честиташе божиќните и новогодишните празници. На фотографијата Коко е во розов костим за капење со кој истакна совршено тело, барем за оние кои сакаат жени со раскошни атрибути.
Славната Бесинџер на 60 години се враќа во манекенските води
Оскаровката Ким Бесинџер се враќа на своите манекенски корени потпишувајќи договор со модната агенција IMG Models. Таму ќе биде во друштво на својата ќерка, која исто така е дел од оваа агенција. Бесинџер беше откриена од модните скаути на 16-годишна возраст во родниот град и после кусо предомислување реши целосно да се посвети на манекенската професија. Во 1976 година, фрустрирана од манекенската работа, одлучува во целост да се посвети на актерската кариера така што се пресели во Лос Анџелес и почна да зема часови. За враќањето во манекенските води, агенцијата со која потпишала договор изјави: „Горди сме на соработката со така важна и ценета актерка како што е Ким. Таа има неверојатна харизма и сјајно изгледа на екранот, што ни отвора ново поле за креативна соработка ширум светот“.
Вида Гуера повторно „растура“ со задникот на интернет
На папараците, а и на интернет публиката, никогаш не им е доста од славниот и жежок задник на 39-годишната Гуера. Пригодно, во контекст на празничниот период, го „растверка“ уште еднаш својот фатално сексапилен задник во име на своите фанови.
Фаталната Лори знае како пред објективот
Лори Јанг е моделот кој откако се најде на насловна страна им влезе „во око“ на многумина. Убавата манекенка пво провокативни пози, се обиде да го разубави Божиќ и новогодишните празници на своите интернет фанови. Таа е од Јужна Калифорнија и во моментов се пробива на сцената, а овој вид фотографии за во светот во кој сака да успее, секако ќе бидат добра отскошна даска.
За поубави празници: Топлес празничен поздрав од Хелен Фланиган
Хелен Фланиган знае како да се промовира и да го привлече вниманието на обожавателите и јавноста. Принципот и методот исти како и секогаш - разголени фотографии, овој пат за честитки до своите фанови по повод божиќните празници. Проверена и добитна комбинација. Позираше во светкави црвени гаќички, градите ги сокри со рацете и истакна сексапил кој е празник за сите машки очи.
Култните Ајрон Мејден: Најдоа начин како да заработат милиони на пиратските изданија
Како и секоја друга музичка група, или соло изведувач, сеедно, и култните металци Ајрон Мејден не се имуни на пиратските изданија од нивните дискови и албуми. Но, она што ги прави различни од останатите „субјекти“ во музичката индустрија, кога станува збор за пиратерија, е фактот дека тие наместо да се траскаат по судови во борба со истата, најдоа начин како да заработуваат милиони од своите пиратски изданија. Секако, на чесен, легален, благороден и едноставен начин. Наместо да фрлаат товари пари за правници и да се „дупат во мозок“ по судови и слично, тие ангажираа компанија која ги анализира податоците од битторент сообраќајот на интернет, прецизирајќи во кои делови од светот тој е најфреквентен и најконцентриран за одреден музички изведувач. Целта беше таму да се организираат концерти за нивните верни обожаватели кои ги „криумчарат“ нивните изданија на нет. Користејќи ја алатката од компанијата Musicmetric, металците ги лоцираа местата каде нивната музика најмногу се кради. Со помош на тие податоци испланираа цела турнеа на која направија серија феноменално успешни и одлични кон церти. И испадна дека беа во право. Мејденци заклучија дека ако некој толку посветено арчи време да симне цела дискографија од еден изведувач, тогаш тоа значи дека тој навистина ужива во нивната музика. И тоа им беше доволно. Лондонската фирма Мјузикметрик им покажала огромен торент трафик на нивни песни и албуми во Бразил, Мексико, Венецуела, Колумбија и Чиле што соодвествувало со нивната бројка на Твитер и ФБ фанови во овој дел на светот. Тогаш тие се впуштија во концертна акција на овие места. Резултатот од истата – повеќе од успешен. Само во Сао Паоло заработија 2,58 милиони долари, што од влезници, што од маици и други ситници.
Секси Видео
Danielle Riley 5 Nichole Casting Carmen full-length naked striptease Wet T-shirt contest Видео: Ноелиа Риос и Ксоана Гонзалес Jeff Carter - Photo Shoot Shower girls Гол фестивал Гимнастичарка Секси бујна тинејџерка Smallest bikini contest Naked Men in the Shower DJ Nicole Topless Party in Laguna, Rivne Russian Girls Заеднички туш на студентки Aria Giovanni Без силикони Dj Affecta - Fetish in the World Сакате да ви дава часови по клавир? Lacey Banghard behind the scenes Nuts Big Boobs video Мишел Марш во сребрено бикини Pamela David Topless Sexy Celeb Tits Воајерски видеа: Големи цицки на плажа! Се тушираше гол пред сите во Биг Брадр Бо Дерек - гола во Тарзан Емили Ф за Loaded Убавата Кармен со нејзината пријателка Зузана Lorena Princess Андреа Марин Што да (с)облечам? Јапонската убавица Сора Аои Луси Пиндер во празнично издание за Nuts Секси миење на Лада Видео: Со своите балони сплеска лименка Victoria's Secret Jingle Bells Holiday 2011 Kate Upton - beach bunny swimwear 2012 Се вртам ако треба и по стопати! Соблекување на бензинска Голи девојки во јавност Луси Бекер Jirina nude in public Црнец со секси тело Жешка забава: Совршени природни гради Heather Rene Smith DJ Tamara Sky in Playboy E вака се јаде банана Секси ролеркостер Best of Naked Rugby Studs Cristophe Dominici
Еротика
За ова постои само еден збор – раскош!
Доволен е само еден поглед на фотографиите подолу и ќе ви стане јасно зошто и со што таа ги полни очите на нејзините машки фанови. За ова издание на Шарлот Спрингер постои само еден збор – раскош. Да ви се наполнат очите.
Микаела Шафер едноставно не сака облека
Заводничката можеби и се занимава со уште нешто освен со разголување, но ние ја знаеме исклучиво како старлета која славата ја стекна со разголените лумпувања низ Германија. Шафер и овој пат не ја пропушти можноста да се прошета во за неа веќе природно, разголено издание, со цел да ги покаже не баш природните гради.
Најпровокативно снимање досега – сексапил без граници!
Кога ќе се спомене името на Алис Гудвин, мажите и тоа како знаат што ги очекува. Нејзините раскошни облини ги хипнотизираат нејзините машки обожаватели ширум светот, а згодната и сексапилна Британка, во свој стил, го сними еден од најпровокативните и „највалкани“ фото едиторијали.
На снимање со Холи Пирс никогаш не е досадно
Таа е една од незаменливите бујни убавици кои редовно ги красат страниците од списанијата за мажи. А Холи Пирс уште еднаш докажа дека ѝ нема рамна на снимањето за Nuts, каде во топлес издание ги покажа своите жешки атрибути.
Љубов и секс
Сцени и феномени од порно филмовите кои не е препорачливо да ги практикувате дома
Порно филмовите понекогаш можат да бидат добар поттик за двојките во сексуалниот живот, но морате да бидете свесни за фактите дека тоа е само филм и нема врска со реалноста. Сите имаат оргазам за паметење Во реалниот живот, нормално изгледа различно. Било која личност во врската знае дека жената пoнекогаш не постигнува оргазам, но тоа не е проблем ако и двајцата се чувствуваат убаво. Понекогаш е само лош ден, а понекогаш е потребно повеќе труд. Секс маратон Во порно филмовите сексот трае и трае, а сите знаат колку понекогаш сексот набрзина е добредојден. Во ситуацијата која немате време за маратонски секс и обврските ве притискаат, саканата личност тоа ќе го разбере и ќе се впушти во брза, возбудлива игра без размислувања. Свет без влакна Ретко која жена има секогаш совршено средени препони како што имаат актерите во филмовите. Добро знаеме дека влакната растат постојано и секогаш ги има меѓу две депилации. Егзибиции во филмовите Порно филмовите имаат тенденцијада покажаат невообичаени пози. Тоа не е ништо страшно додека не сфатите дека тие воопшто не знаат за некои класични пози и ви создваат вина поради „обичен секс“. Сексуалниот терапевт Бренди Енглер за Womans Health истакнува дека единствено што е важно да се забавувате во кревет. Вечното прашање за кондомите Како и многу други работи, мажите во порно филмовите имаат совршени тела, но и еден голем недостаток-не користат кондоми. Сексот на почетокот на врската мора да биде заштитен и немојте да се согласите на ништо помалку.
Секс пози за поголема блискост во интимниот чин
Доколку сакате да експериментирате во кревет, односно да испробате пози кои ќе придонесат да бидете поблиски, пробајте ги овие. Сексуалните активности се најефикасен начин за зближување на партнерите, но постојат пози кои посебно ги поврзуваат интимните партнери. Седло Партнерот нека седне на столица, а партнерката нека му седне во „скут“ со свиткани колена префрлени од страните на колковите на партнерот. Рацете на партнерите се слободни, па можат да си покажат еден на друг колку го сакаат тоа што го прават.Позите во кои сте свртени еден кон друг се добри кога сакате да си покажете љубов и приврзаност, да се гледате во очи во текот на сексот или да ја допирате другата личност колку и да сакате. Клуч Во очи можете да се гледате и кога партнерката е легната на страна, со свиткани нозе и раце исправени пред себе. Тој нека се смести некаде меѓу нејзините нозе и нека пенетрира во неа. Рацете му се на нејзиниот грб. Позата клуч е интимна, но таа поза може да предизвика вкочанетост во грбот и рамената. Затоа маслото за масажа мора да ви биде при рака. Креветот како потпирач за најдобрата стоечка позиција Ако сакате да се гледате во очи во стоечка позиција, искористете го креветот. Партнерот нека се потпре на кревет, свртен со грб. Таа нека го прегрне, подигнете ги нозете на креветот и поставете ги стапалата на секоја страна на телото на партнерот. Тој, со едната рака нека ве привлече кон себе, а со другата нека ве држи за колковите. Таа може потпирајќи се за кревет, да се крева и спушта. Направете го тоа на маса Таа нека се качи на некоја повисока површина, како маса. Висината на површината најдобро е да се одреди според неговата висина. Ако мора да застане на прсти и да се наведне, побарајте друга. Таа нека се сврти со грб и нека клекне со раширени нозе. Рацете можат да се стават пред себе како потпирач. Тој нека стои исправено,а предметот треба да биде потполно блиску до нејзиниот задник.
Секси и заводливо мрдање со колковите: Зошто жените имаа провокативно одење?
Ако на улица забележите згодна жена чиешто одење кај вас предизвикува вртоглавица, знајте дека таа е во најплодните денови на својот циклус. Студијата направена на неколку стотина жени потврди дека мажите врз основа на одењето можат да проценат дали жената се наоѓа во време на овулација или не. Едноставно на припадничките на понежниот пол им е генетски предодредено да чекорат поразлично во однос на тоа, дали нивното тело е подготвено за бебе или не. Се покажало дека одењето кај дамите кои имаат менструација како и оние кои веќе се навлезени во менопауза, колку и да се згодни и негувани или добро облечени и се грижат за својот физички изглед, на мажите кои ги набљудуваат не оставаат никаков впечаток и не ја будат сексуалната желба.
Ново контрацептивно средство за мажи
„Машката таблета“ со чија помош мажите не би стравувале дека нивната партнерка ќе остане бремена, е на чекор до реалноста. Научници во Австралија пронашле реверзибилен начин на спречување сперматозоидите да влезат во ејакулатот и притоа да не влијае на сексуалната функција. Тестовите врз животни покажале дека сперматозоидите за време на сексуалниот однос може да се задржат во своевидно „складиште“, пишува списанието „Proceedings of the National Academy of Sciences“. Досега потрагата по машка контрацепциска таблета главно се сведувала на тоа мажите да произведуваат нефункционални сперматозоиди. „Тоа со лекови може да се постигне, но се јавуваат несакани нуспојави“, вели Санатино Вентура, водач на истражувањето на Универзитетот Монаш во Мелбурн. Поради тоа научниците од Монаш испробале поинаков пристап. Вообичаено, сперматозоидите од семеноводите одат кон тестисите непосредно пред ејакулација. Научниците создале генетски модифицирани глувци кои не биле во можност да ги истиснат сперматозоидите од семеноводите и со тоа станале неплодни. „Процесот е реверзибилен и не влијае на квалитетот на сперматозоидите. Сега тоа кај луѓето мора да го направиме фармаколошки и најверојатно со помош на два лека“, рече Вентура. За првиот лек, веруваат оти веќе постои и со децении се користи за пациенти со бенигно зголемување на простатата. Вториот, меѓутоа, ќе мора да го развијат од нула, и тоа би можело да потрае и цела деценија.
Кристални Лустери
Најнови вести
09:38
Малку „загревање“ пред сурфање
Во земјата на чудата
Екстра
„Дворот на Европа“ - најголемата и најраскошна цветна градина
„Дворот на Европа“ - најголемата и најраскошна цветна градина
slikaНа површина од повеќе од 32 хектари, во паркот Кекенхоф, кој се наоѓа во Холандија, секоја година се садат околу 7 милиони цветови!
Ерфурт – средновековно сведоштво и град со најдолго населениот мост во Европа
Ерфурт – средновековно сведоштво и град со најдолго населениот мост во Европа
slikaЕрфурт е главен град на Тирингија и тој е населенјото место со еден од најдобро зачуваните средновековни градски центри во земјата, познат по најдолгиот населен мост во Европа.
Чудесниот Стоунхенџ подостапен за љубопитните посетители
Чудесниот Стоунхенџ подостапен за љубопитните посетители
slikaНовиот центар за посетителите на Стоунхенџ ќе биде отворен во пресрет на зимскиот солстициј, со цел на големиот број туристи да им понуди поголемо уживање во овој британски праисториски споменик.
Прекрасна ботаничка градина во Квебек
Прекрасна ботаничка градина во Квебек
slikaБотаничката градина во Квебек се смета за најпознатата изложба на цвеќиња и најубаво уреден простор кој служи како пример на уредување на околината.
Луксузот во кој ќе живеат 2% од светските милијардери
Луксузот во кој ќе живеат 2% од светските милијардери
slikaПроектот за овој екстра луксузен станбен комплекс предвидува кулата со апартманите да се наоѓа на самиот океански брег во Мајами. Луксузот кој ќе го нуди овој комплекс веќе привлече неколку десетици милијардери од целиот свет, а доказ дека единствено тие ќе можат да си го дозволат животот таму е и фактот дека цената на најголемите апартмани ја надминува цената од 30 милиони долари.
Резултати сега!
Анкета
(©) 2006-2010 Taratur.com